«ЯК СТВОРИТИ КОМАНДУ, ЯКА ВТІЛИТЬ ВАШУ МРІЮ У РЕАЛЬНІСТЬ
Безкоштовний вебенір для тих, хто хоче оточити себе продуктивними співробітниками
Ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
Зареєструйтесь і отримайте бонус
«ТОП-помилок при підборі персоналу»
Як підняти бойовий дух у співробітників?
Цікаве питання? Ця стаття для тих керівників, які стикалися з розслабленістю і млявістю підлеглих, і не могли зрозуміти, як налаштувати колектив на робочий лад.

Наприклад, це явище часто виникає після довгих свят. Що ж зробити після низки новорічних вихідних для того, щоб співробітники максимально швидко увійшли до робочого ритму і почали приносити результат? Січень часто і у багатьох провальний місяць: роботи мало і ця проблема може мати місце.

Так сталося, що я близько знайомий із цим питанням. З 2002 року одна з моїх компаній «Олімпія, Центр Активного відпочинку» займається організацією та проведенням заходів для згуртування та об'єднання колективу, проведенням командотворчих програм.

Починаючи з 2002 року, я регулярно стикався з проблемою, коли керівник звертався до нас до компанії та замовляв командотворчий тренінг з метою підняти бойовий дух у колективі, включити персонал у роботу з максимальною ефективністю. Ми сумлінно бралися за роботу, підбирали програму та проводили тренінг, 1-2 дні у залі чи, краще, на природі. І справді, на тренінгу співробітники клієнта піднімалися на новий рівень взаємодії, включеності та прагнення досягти мети.
З розслаблених і часто не схильних працювати ефективно разом людей ми на тренінгу формували класну команду. Тренери віддавалися цій роботі на всі 100%. Програма закінчувалася, і ці хлопці поверталися до реалії своїх робочих буднів.

Ми наводили довідки завжди одразу після програми та через 3-4 тижні. Обдзвонювали клієнтів дізнатися, як результати? Відразу після програми справді спостерігалося зростання активності в колективі, але через 3-4 тижні від колишнього ефекту залишалося дуже мало. Так, тренінг згладжує бар'єри у спілкуванні та забезпечує формування згуртованого колективу. Після нього співробітники легше спілкуються між собою і це, звичайно, безперечний плюс. Але ця мета завжди була не на першому місці у замовника. Його головною метою було підвищення ефективності персоналу. Замовник, як правило, хотів, щоб співробітники працювали як команда, ефективно та злагоджено на робочих місцях.

У мене виникало мимовільне запитання: ЧОМУ? Я довго не міг зрозуміти як зберегти та закріпити ефект, отриманий на тренінгу, і перенести його без втрат або з мінімальними втратами у життя.

У березні 2009 року я пройшов семінар Перформії "Як успішно наймати персонал". Я отримав технологію, як наймати продуктивних співробітників і питання найму перестало бути для мене проблемою. Крім того, на третій день семінару я отримав відповідь на своє запитання. Я зрозумів, чому співробітники компаній клієнтів на командному тренінгу згуртовуються та діють як команда, а на роботі цього немає чи майже немає. Я дізнався закон, який сформулював у XX столітті американський вчений та філософ Л. Рон Хаббард, і звучить цей закон так:
Виробництво – основа Бойового духу!
Цікаво те, що не Бойовий дух є основою гарного виробництва, а навпаки! Коли замовник приходив і замовляв захід для колективу своєї компанії, він хотів за рахунок тренінгу підняти бойовий дух у колективі з ідеєю, щоб у співробітників на робочих місцях збільшилися виробництво та результати, а внутрішні тертя в колективі зменшилися.

Я згоден із цим законом. Саме це й відбувалося у нас на командотворчих тренінгах. Що ж піднімало бойовий дух і впливало збільшення ефективності роботи наших клієнтів? На тренінгах ми створювали особливі умови для учасників, ми кидали їм виклик і у вигляді гри змушували починати діяти, замість того, щоб відсиджуватися чи мандрувати у мріях та спогадах про минулі свята, саме діяти. Обмежуючи їх у часі, ми впливали на те, що вони швидко починали вмикатися в роботу. І з кожною наступною дією їхній бойовий дух зростав, бо було багато спільного виробництва, багато роботи.

Застосування цього закону також вирішило питання, як згуртувати колектив ефективно та швидко. Відповідь виявилася простою: багато роботи і мало часу на інші речі. Це завжди працювало. Націленість на результат та відчуття себе частиною команди зростала у кожного співробітника пропорційно його вкладу в роботу.

«ЯК СТВОРИТИ КОМАНДУ, ЯКА ВТІЛИТЬ ВАШУ МРІЮ У РЕАЛЬНІСТЬ
Безкоштовний вебенір для тих, хто хоче оточити себе продуктивними співробітниками
Ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
Зареєструйтесь і отримайте бонус
«ТОП-помилок при підборі персоналу»
Застосовуючи цей закон у житті, я бачу його стовідсоткову ефективність. У компаніях, де співробітники весь час зайняті справою, а не пустим перебуванням в офісі, завжди спостерігається підвищення ефективності організації праці та покращення мотивації персоналу. Як правило, проблеми з мотивацією в колективі виникали в періоди, коли мало роботи, і завантаженість персоналу залишала бажати кращого. У такі періоди співробітники розслабляються, і потрібно багато часу та сил, щоб вони знову почали ефективно працювати. У моменти, коли не було й хвилини вільного часу, і вся компанія дзижчала як вулик, проблем із мотивацією не спостерігалося взагалі. Завантажуючи роботою співробітників, впливав підвищення бойового духу у колективі. Звичайно, це можливо за умови, якщо за добрі результати працівники отримують адекватну винагороду.

Тож як налаштувати працівників на роботу після свят? Це можливо прозвучить банально, але саме так, завантажуйте персонал роботою. Не давайте їм багато часу на розслаблення та відпочинок. У кого не сезон, придумайте, що робити. Впевнений, що завжди можна знайти роботу в офісі. Напишіть список обов'язкових завдань, це може вимагати певних зусиль. Ставте цілі та домагайтеся їх виконання, залучайте персонал у роботу. Відмінно допомагають у цьому ігри та змагання. І коли у співробітників не буде багато вільного часу на робочому місці, їхня включеність у роботу та бойовий дух будуть на висоті.

Успіхів та процвітання!
Олексій Самойленко
Cайт
Підписуйтесь на E-mail розсилку
та отримуйте найновішу
та найактуальнішу інформацію
у сфері підбору персоналу
Підписуйся на нас:
Громадська організація:
"Люди - це головне"
Реєстраційний номер:
1011141020000001161
Юридична інформація
Дата реєстрації:
03.04.2024
Адреса:
Україна, 65000, Одеська обл., місто Одеса, вул Середньофонтанська, будинок 19В
Загальна інформація
Контакти
Грантова программа
Проекти