«ЯК СТВОРИТИ КОМАНДУ, ЯКА ВТІЛИТЬ ВАШУ МРІЮ У РЕАЛЬНІСТЬ
Безкоштовний вебенір для тих, хто хоче оточити себе продуктивними співробітниками
Ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
Зареєструйтесь і отримайте бонус
«ТОП-помилок при підборі персоналу»
Секрет Ефективності Керівника
Ви звертали увагу на те, що одні керівники мають беззаперечний авторитет в очах співробітників, а іншим доводиться по кілька разів повторювати одні й ті самі накази, перш ніж хтось почне їх виконувати? Як Ви думаєте, у кого з них більше шансів привести компанію до успіху?

Якщо керівнику щоразу доводиться витрачати час і сили на те, щоб переконати працівників виконати його накази - його керівництво не можна назвати ефективним. Щоб успішно керувати персоналом, керівник повинен розуміти, як правильно керувати. У цій статті ми поговоримо про те, як поводитися з підлеглими, щоб вони прагнули виконувати всі ваші доручення.

Безперечно, Ви зустрічали людей, які однією своєю присутністю спонукали Вас поводитися розумніше. Наприклад, у школі точно були вчителі, на уроках яких навіть хулігани були уважними і поводилися максимально старанно. Зазвичай, знання, отримані на таких уроках, потім найдовше залишаються у пам'яті. А якщо Ви подивитися на компанію Ваших друзів - то зможете виділити кілька людей, до яких завжди прислухаються всі інші. Давайте розглянемо, як це спостереження може допомогти керівникам підвищити їхню ефективність.
Як стати гарним керівником?
Є такі керівники, у присутності яких співробітники починають працювати більш якісно: вони намагаються швидше виконати їхні доручення та досягти потрібних результатів. Філософ Л.Рон Хаббард назвав цю здатність керівників ефективно впливати на своїх співробітників етичною присутністю.

Саме етична присутність забезпечує виконання працівниками наказів керівника та є необхідним елементом ефективного управління персоналом. Ті керівники, у кого його немає, постійно стикаються з опором з боку співробітників щодо їх розпоряджень, що призводить до безглуздої втрати часу та зусиль. У подібній ситуації дуже важко привести компанію до успіху, навіть якщо у Вас є чітке бачення того, як це зробити. Для того, щоб досягти цілей компанії, потрібно, щоб Ваш вплив на співробітників був сильнішим за будь-які перешкоди на шляху до намічених цілей.

На щастя, на відміну від продуктивності, яку дуже важко покращити, етичну присутність можна створити та посилити. Щоб зрозуміти, як це зробити, розглянемо основні складові етичної присутності:

Символогія

Велику роль у формуванні етичної присутності грають символи влади чи авторитету. Наприклад, указка в руках вчителя сприяє тому, щоб усі почали слухати його уважніше. Або, наприклад, поява людей у ​​поліцейській формі під час проведення громадських заходів спонукає тих, хто їх бачить, поводитися належним чином.

Символи також наголошують на високому статусі людини. Наприклад, у багатьох країнах існують почесні ордени, які виділяють людей за їхні особливі досягнення. Людина, нагороджена орденом країни або міста, безсумнівно, має етичну присутність в очах усіх, хто розуміє значущість цього символу.

Ви можете використовувати символи, щоб виділити найкращих працівників Вашої компанії. Це можуть бути спеціальні відзнаки для кращих співробітників, оплачувана компанією туристична подорож для найефективніших працівників, місце на службовому паркуванні або найзручніше обладнане робоче місце.

Найпростіший спосіб показати зміну статусу працівника – долучити його до прийнятих у Вашій компанії символів авторитету або відлучити від них. Наприклад, у багатьох IT-компаніях співробітникам оплачують мобільний зв'язок та інтернет, поки вони демонструють добрі результати роботи. Якщо вони починають працювати гірше, наступного місяця їх позбавляють цієї переваги.

Символів влади не має бути дуже багато, щоб вони не знецінилися, і працівники мають долучатися до них лише за реальні здобутки.
Витривалість

Ті, хто можуть пережити всілякі труднощі та винести всі негаразди, набувають в очах людей етичної присутності. Витривалість показує Вашу незламність і переконує людей у тому, що Ви будете існувати, долаючи будь-які перешкоди. Ця якість потрібна для того, щоб всі, включаючи Ваших конкурентів, зрозуміли, що Вас не можна позбутися, і стали сприймати Вас з належною повагою.

Вам необхідно виявляти витривалість всередині компанії, якщо хтось із працівників ставить під сумнів Ваші розпорядження і не вважає за потрібне їх виконувати. Якщо, не досягнувши виконання наказу, Ви доручите його іншому співробітнику - Ваша етична присутність в очах всього колективу значно знизиться.

Багато керівників роблять велику помилку, вважаючи, що домагатися виконання наказів марно і простіше доручити завдання тому, хто хоче його виконати. Якщо працівник принципово відмовляється виконувати Ваші доручення – у нього просто немає майбутнього у Вашій компанії. У всіх інших випадках, Ваша витривалість має бути настільки сильною, щоб у решти підлеглих не виникло бажання “тестувати Ваші кордони”.

Ваше завдання – домогтися виконання розпорядження від того, кому Ви спочатку його доручили, незважаючи на будь-який опір з його боку. Якщо Ви цього досягнете - весь колектив зрозуміє, що заперечувати Ваші рішення марно і наступного разу Вам буде легше змусити працівників зробити те, що потрібно.

«ЯК СТВОРИТИ КОМАНДУ, ЯКА ВТІЛИТЬ ВАШУ МРІЮ У РЕАЛЬНІСТЬ
Безкоштовний вебенір для тих, хто хоче оточити себе продуктивними співробітниками
Ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
Зареєструйтесь і отримайте бонус
«ТОП-помилок при підборі персоналу»
Здатність зникати та з'являтися несподівано
Як часто Ви попереджаєте своїх працівників про те, куди і на скільки Ви йдете, або у котрій годині будете на роботі? А чи знаєте Ви, що відбувається у Вашій компанії в той час, коли на Вас точно не чекають? Ми рекомендуємо спробувати прийти на роботу, коли всі впевнені, що Вас там сьогодні не буде. Практика показує, що Ви можете дізнатися багато нового про співробітників Вашої компанії та їхнє ставлення до роботи.

Найчастіше, коли розклад керівника добре відомий усім працівникам, вони більш халатно ставляться до роботи за його відсутності. Наприклад, вирішують особисті питання у робочий час, сидять у соціальних мережах чи грають в останню версію популярної гри.

Щоб цього не відбувалося у Вашій компанії, почніть непередбачувано зникати та з'являтися в офісі. Це підвищить Вашу етичну присутність в очах персоналу. Коли Ваші співробітники знатимуть, що Ви можете прийти будь-якої миті - вони будуть відповідальніше ставитися до своєї роботи.
Здатність вийти з себе
Поясніть співробітникам важливість цілей компанії та конкретних посад

Усім людям властиво перевіряти межі дозволеного. І Ваші співробітники – не виняток. Якщо Ви весь час будете тримати себе в руках і не даватимете волю своїм емоціям, навіть коли ситуація явно того вимагає, це може бути прийнято за слабкість. Ви втратите етичну присутність, і працівники почнуть поводитися ще більш зухвало, вважаючи, що їхня поведінка все одно залишиться безкарною.

Іноді керівнику необхідно вийти з себе і показати всю свою лютість, щоб чітко вказати працівникам межі дозволеного. Для ефективної роботи всієї компанії, Ваші співробітники повинні прагнути виконувати Ваші накази. Якщо вони знатимуть, що, зневажливо ставлячись до роботи, вони ризикують Вас роздратувати - у них буде стимул більш якісно виконувати свою роботу.

Гнів – ефективний інструмент впливу на персонал. Але він має використовуватися помірковано, бути виправданим та доречним. Ми рекомендуємо давати волю емоціям тільки в тих випадках, коли потрібні невідкладні дії, щоб "струсити" найбільш безладних співробітників.

Часом, достатньо однієї легенди про Вашу лютість, щоб працівники поводилися належним чином. Згадайте, наприклад, студентські історії про якогось викладача, який дуже страшний у момент гніву. Зазвичай, мало хто хоче перевірити правдивість цих історій на собі, тому нові студенти намагаються не виводити цього викладача.
Наполегливість
Щоб досягати поставленої мети, Вам необхідно вміння різко і швидко доводити справи до бажаного завершення. Успішний керівник завжди може домогтися того, щоб співробітники зробили те, що потрібно максимально якісно і в найкоротші терміни.

Вам необхідно виявляти наполегливість, щоб спонукати персонал працювати так, як Ви цього хочете. Якщо Ви даєте важливе доручення - необхідно вміти наполягати так, щоб той, кому Ви його доручили, відклав усі поточні справи і негайно приступив до його виконання.

Якщо Вам не вистачить наполегливості, і працівник не займеться Вашим дорученням з безлічі "поважних причин" - незабаром решта співробітників відкладатиме Ваші завдання на потім. Якщо ж Ви досягнете того, щоб Ваші доручення були пріоритетними для працівників - це може не раз врятувати Вашу компанію в момент, коли потрібно діяти негайно і рішуче.

Важливо розуміти, що лише на підставі перерахованих якостей не можна скласти універсальний психологічний портрет ефективного керівника. Вони лише допомагають керівнику стати ефективнішим, створивши та посиливши його етичну присутність. Однак його можна послабити або зовсім втратити, якщо керівник прийматиме неправильні управлінські рішення.
Для збереження етичної присутності Вам необхідно бути максимально правим у своїх діях, рішеннях та наказах.
«ЯК СТВОРИТИ КОМАНДУ, ЯКА ВТІЛИТЬ ВАШУ МРІЮ У РЕАЛЬНІСТЬ
Безкоштовний вебенір для тих, хто хоче оточити себе продуктивними співробітниками
Ефективні інструменти для оцінки, найму та управління персоналом
Зареєструйтесь і отримайте бонус
«ТОП-помилок при підборі персоналу»
Уявіть собі, що, за рекомендацією знайомого фінансового експерта, Ви кілька разів вклали гроші в акції, які знецінилися. Чи будете Ви надалі сприймати його як фахівця, до якого варто прислухатися? Так само Ви можете втратити свою етичну присутність в очах Вашего персоналу, прийнявши рішення, які в результаті завдали компанії репутаційної або фінансової шкоди.

Етична присутність не може компенсувати помилки управління. Але вона допомагає керівнику здобути авторитет в очах співробітників і створити команду, готову разом з ним робити все можливе для цілей компанії.

P.S. Ставте "лайк", якщо Ви бачите, як інформація у цій статті може бути застосована у Вашій компанії. Ми будемо раді відповісти на Ваші питання щодо роботи з персоналом, якщо Ви напишіть їх у коментарях.

Cайт
Підписуйтесь на E-mail розсилку
та отримуйте найновішу
та найактуальнішу інформацію
у сфері підбору персоналу
Підписуйся на нас:
Громадська організація:
"Люди - це головне"
Реєстраційний номер:
1011141020000001161
Юридична інформація
Дата реєстрації:
03.04.2024
Адреса:
Україна, 65000, Одеська обл., місто Одеса, вул Середньофонтанська, будинок 19В
Загальна інформація
Контакти
Грантова программа
Проекти